Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Meme dikleştirme ameliyatı, sarkık ve sönük memelerin toplanmasını ve dikleşmesini sağlayan meme estetiği operasyonlarından biridir. Meme dokusu ve meme derisinin birlikte sarkması, memeyi göğüs kasına bağlayan yapıların uzamasına neden olmaktadır. Meme uzamasından kaynaklanan durum ise meme dikleştirme ameliyatı ile giderilerek göğüslerin güzellik açısından daha estetik bir görünüm alması sağlanmaktadır.”][/yprm_testimonials]

Meme dikleştirme ameliyatı, genel anestezi uygulanarak meme dokusunun sarkıklık derecesine bağlı olarak ortalama 2-2,5 saatlik zaman diliminde farklı teknikler kullanılarak memelerin yukarı kaldırılması işlemidir. Operasyon sonrasında hastaya özel olarak hazırlanan sporcu sütyeni giydirilmekte ve hasta bir gece hastanede misafir edilmektedir. Ameliyattan sonraki gün gerekli kontroller yapıldıktan sonra hastamız taburcu edilmektedir.

Ameliyat sonrası, diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi küçük ağrılar olabilir. Ağrı kesicilerle ağrılar giderilir.

Ameliyat sonrası iyileşme, hasta ameliyat yapıldıktan sonra bir gece hastanede istirahat eder. Meme dikleştirme ameliyatlarında, memenin sarkıklık ve büyüklük durumu dikkate alınarak dren kullanımına karar verilmektedir. Eğer dren uygulaması yapılırsa, üçüncü gün dren çıkartılır.

Dren, ameliyat alanında biriken kirli kanın vücuttan atılması için kullanılmaktadır. İkinci hafta yapılan kontrollerde ameliyat dikişleri alınarak iz giderici tedaviye başlanmaktadır. Operasyon sonrası bir haftalık istirahat yeterlidir. Ameliyat sonrası belirli bir süre göğüslerde şişlik olabilir, bu şişlikler gün geçtikçe azalmaktadır.

Ameliyat sonrası iz kalması, her kesinin olduğu yerde ameliyat izinin kalması doğaldır. Ameliyat için karar verilen kesi izine göre izler farklı olabilir. Ameliyat izleri sutyen veya bikini ile kolayca saklanabilir. Belirli bir zaman içinde ameliyat izlerinin belirginliği azalmaktadır.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Ameliyat sonrası emzirmeye devam edilebilir. Bazı durumlarda süt miktarında azalma olabilir.”][/yprm_testimonials]

Ameliyat Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

  • Hematon (Kan Birikmesi): Erken dönemde fark edilerek küçük bir müdahale ile önüne geçilmektedir.
  • Meme Boyutlarının Farklılığı: Ameliyat sonrası iki memenin, ameliyat öncesi farklılığını korumaya devam etmesi durumudur.
  • Emzirme Kaybı: Bazı vakalarda süt miktarında azalma yaşanabilir.
  • Meme Sarkmasının Devam Etmesi: Ameliyat sonrası iyileşme döneminde meme dokusunda, yer çekimi nedeniyle sarkma başlangıcı yaşanabilir.

Meme Dikleştirme fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]